Vázy a vázičky

V rámci testů upgrade našich 3D tiskáren jsme dostali nápad udělat si jeden den na tisk různých váziček. To se zvrhlo v týdenní testování a zkoušení jak je nejlépe vytisknout a protože nás to bavilo, předkládáme Vám zde data těch nejpovedenějších.

Zkoušel se tisk jak v módu "Spiralvase", tedy jen jedním perimetrem pořád dokola tak i se dvěma i více perimetry. Výšky vrstvy od 0.15 do 0.35. Ukázalo se, že nejlepších výsledků pro trysku 0.4 dosahujeme s výškou vrstvy 0.2mm a šířkou 0.45mm nebo výškou 0.25mm a šířkou 0.55mm ve třech až čtyřech perimetrech. Také je lepší jet všechny perimetry stejnou rychlostí, fungovalo od 25mm/s do cca 40mm/s. Dno je dobré tisknout v 6ti až 7mi vrstvách. Takové vázičky jsou už dost pevné. Jo a pozor, modely jsou plné. Je třeba ve sliceru vypnout infill, tedy dát 0% a Top solid layers dát 0, jinak nevytisknete vázičky ale podivné plné objekty :-)

Další problém je šev v místě kde se mění vrstva, pokud váza nemá nějaký vhodný roh. Tady je potřeba si pohrát s retrakcí + přidat "extra lenght of retract". Většinou stačila retrakce 1.5mm a přidat 0.2mm. Švu se ale nikdy úplně nezbavíte, to je prostě dané technologií tisku.

Mód "Spiralvase" se ukázal jako dobrý pro test kvality tisku. Pokud netrefíte správnou teplotu hotendu nebo máte nějaký technický problém na mašině, na tisku touto metodou to velmi dobře poznáte.

Omlouvám se tímto všem autorům dat, prostě není v našich silách je dohledat a uvést zde všechny zdroje. Modely byly nalezeny na thingiverse a kdo bude chtít, může si je tam vyhledat i s autory.

Tiskový materiál : PET-G/PLA
3D tiskárna : Xb1 od Xb printers
Průměr trysky : 0.4mm
Výška vrstvy : 0.15 – 0.35mm
Plných vrstev : 3-7
Perimetrů : 1-4
Infil : Rectilinear 15%
Brim : NE
Podpory : NE
Autor : Nalezeno na Thingiverse
Zdroj : Thingiverse

Máte zájem o tiskárnu? Napište nám

Vyplňte svůj e-mail

Vyplňte zprávu