O nás

Po několika letech zábavy s 3D tiskem v naší místní komunitě jsme se dohodli, že skončíme s otravným stavěním zkoušením a laděním 3D tiskáren ze stavebnic a podle návodů od někoho jiného. Postupně jsme tak sestavili vlastní 3D tiskárny, které jsou jednoduché a spolehlivé.
Ano, naše 3D tiskárny jsou tak trochu jiné. Jdeme na to prostě po svém. 3D tiskárny stavíme v naší dílně od prvního šroubku, každý kus obvykle staví jeden člověk. Sestavené 3D tiskárny následně seřizujeme a testujeme, abychom odhalili případné problémy. Hotovou 3D tiskárnu odesíláme až jsme si opravdu jistí, že je v pořádku.
Naše 3D tiskárny si užije hlavně ten, kdo se chce věnovat samotnému 3D tisku a potřebuje hlavně realizovat svoje nápady nebo tvořit prototypy. Ale údržba Vás nemine, je to jen stroj.
3D tisk nás baví. Proto pracujeme nejen na dalším vývoji, ale zároveň se snažíme naše současné 3D tiskárny dál zlepšovat. Toto často vede k dalším upgrade, které jsou pro naše zákazníky obvykle zdarma.

Jsme otevřená komunita. Pokud Vás 3D tisk baví a máte co nabídnout, můžete se přidat…

Za Xb printers team Michal Malec


DEN POPULARIZACE VĚDY září 2019

Rádi jsme se účastnili akce Den popularizace vědy dne 21.9.2019 v DDM Třebíč. Předváděli jsme zde naše 3D tiskárny i tištěné modely. Děkujeme organizátorům a všem návštěvníkům, se kterými jsme strávili příjemný den a těšíme se na další ročník.

Modelářská pouť Rokytnice 2019

Tuto zajímavou show pořádali naši přátelé – klub leteckých modelářů RCpilot Třebíč. Měli jsme tu čest přijet i s naším stánkem a propagovat 3D tisk nejen mezi návštěvníky. I tentokrát vyšlo počasí a tak byla účast hojná. Mimo našeho stánku s 3D tiskárnami Xb1 a ukázkou 3D tisku návštěvníci viděli přehlídku rozmanitých modelů vrtulníků a letadel včetně jejich předvedení a ukázky letu legendárního Čmeláka a UL letadla. Pokud to půjde, budeme se této akce účastnit i příště.